Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger
Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger - Image 2
Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger - Image 3
Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger - Image 4
M2 Remote Module
Works only with SR150V60A and EM2460.
SKU: M2WIFI Categories: MPPT Solar Charger Controllers, Uncategorized
  • Description
  • Reviews (0)
Description
This Wi-Fi Module works with SR150V60A and  EM2460 Solar Chargers.
It allows the users to use an APP to monitor the solar charger.
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
  • ChargeControllerBluetoothModuleRS485_980 800
    Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger
Related products
  • 100A MPPT Solar Charge Controller 12V 24V 36V 48Vdc 250V PV Input Supports Wi-Fi Remote Monitor
  • Rated 5.00 out of 5
    120A MPPT Solar Charge Controller 48Vdc 250V PV Input Supports Wi-Fi Remote Monitor
  • 6000W 120V 240V Step Up / Down Transformer Voltage Converter
  • 96V 120V 192V 216V 240V 360V 384V 60A 80A 100A High Voltage Industrial MPPT Solar System Charge Controller
COLLECTIONS
  • Inverter Charger
  • Solar Inverter
  • LiFePO4 Battery
  • Solar Charger
  • Accessories
CUSTOMER CARE
  • PRIVACY POLICY
  • SHIPPING POLICY
  • RETURN & REFUND POLICY
  • TERMS AND CONDITIONS
  • INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS
CONTACT US
  • Email: info@sigineer.com
  • Phone: +14038360307
  • Skype: sigineer@outlook.com
ABOUT US
  • INTRODUCTION
  • DISTRIBUTORS
  • TESTIMONIALS
  • FAQ
  • AFFILIATE PROGRAM
© Copyright 2025 - Sigineer Power
  • Link to Facebook
  • Link to X
  • Link to Flickr
  • Link to Youtube
Link to: Inverter Three Phase 18KW 48V to 120Vac 208Vac Pure Sine Link to: Inverter Three Phase 18KW 48V to 120Vac 208Vac Pure Sine Inverter Three Phase 18KW 48V to 120Vac 208Vac Pure Sine Link to: Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger Link to: Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger ChargeControllerBluetoothModuleRS485_980 800Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger