Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger - Image 2
Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger - Image 3
Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger - Image 4
Bluetooth Module for SR150V60A EM2460 DS2460 MPPT Solar Charger
Bluetooth Remote Module
Works only with SR150V60A and EM2460.
1 in stock
SKU: BT-02 Categories: MPPT Solar Charger Controllers, Uncategorized
  • Description
  • Reviews (0)
Description
This Bluetooth Module works with SR150V60A and  EM2460 Solar Chargers.
It allows the users to use an APP to monitor the solar charger.
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
  • Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger
Related products
  • 100A MPPT Solar Charge Controller 12V 24V 36V 48Vdc 250V PV Input Supports Wi-Fi Remote Monitor
  • Rated 5.00 out of 5
    12V 24V 60 Amp MPPT Solar Charger Controller LED PV 150V
  • Remote LCD Panel For DS2460 MPPT Solar Charger
  • Rated 5.00 out of 5
    120A MPPT Solar Charge Controller 48Vdc 250V PV Input Supports Wi-Fi Remote Monitor
COLLECTIONS
  • Inverter Charger
  • Solar Inverter
  • LiFePO4 Battery
  • Solar Charger
  • Accessories
CUSTOMER CARE
  • PRIVACY POLICY
  • SHIPPING POLICY
  • RETURN & REFUND POLICY
  • TERMS AND CONDITIONS
  • INTELLECTUAL PROPERTY RIGHTS
CONTACT US
  • Email: info@sigineer.com
  • Phone: +14038360307
  • Skype: sigineer@outlook.com
ABOUT US
  • INTRODUCTION
  • DISTRIBUTORS
  • TESTIMONIALS
  • FAQ
  • AFFILIATE PROGRAM
© Copyright 2025 - Sigineer Power
  • Link to Facebook
  • Link to X
  • Link to Flickr
  • Link to Youtube
Link to: Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger Link to: Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger Wi-Fi Module for SR150V60A EM2460 DS2460 Solar Charger Link to: 12V 24V 60 Amp MPPT Solar Charger Controller LED PV 150V Link to: 12V 24V 60 Amp MPPT Solar Charger Controller LED PV 150V 12V 24V 60 Amp MPPT Solar Charger Controller LED PV 150V